Masz pytania?
608 320 901
533 210 986

Blog

Przekazywanie spisów wyborców Poczcie Polskiej S.A. celem przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w stanie prawnym na dzień 23 kwietnia 2020 r. CO NA TO RODO?

Temat danych osobowych wyborców w kontekście przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych zawojował Internet. W poniższym wpisie przeanalizujemy podstawy prawne i okoliczności „zawnioskowania” Poczty Polskiej o udostępnienie jej spisów wyborców przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Skupimy się na zgodności z prawem przekazania Poczcie Polskiej tych danych przez podmioty jednostek samorządów, a także na ewentualnych sankcjach lub odpowiedzialności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast za bezprawne udostępnienie danych osobowych mieszkańców.

RODO dla fotografów

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) przyniosło wiele wyzwań dla branży fotograficznej. Dane osobowe najczęściej kojarzą się z „danymi z dowodu”- PESELEM, czy numerem telefonów, te dane również są przetwarzane przez fotografów, ale to nie one budzą tyle kontrowersji i niewiadomych. Podstawowe pytanie, które zadają sobie fotografowie, brzmi: co z naszymi ZDJĘCIAMI?

RODO dla branży medycznej

Właściciele firm z branży medycznej bardzo często decydują się na wprowadzenie regulacji w związku z ochroną danych osobowych. Czy słusznie?